До 15 років за ґратами: в Україні можуть серйозно посилити покарання за смертельні ДТП

В Україні було зареєстровано три законопроекти, які передбачають посилення відповідальності за дорожньо-транспортні пригоди, що спричинили загибель людей.

Законопроект №6240 “Про внесення змін до статей 286 та 286-1 Кримінального кодексу України про посилення відповідальності за порушення правил безпеки дорожнього руху, що спричинило загибель людей, передбачає позбавлення волі від 5 до 8 років (зараз від 3 до 8 років) з позбавленням права управління транспортними засобами терміном від 3 до 5 років (зараз до 3 років).

За порушення правил дорожнього руху з кількома загиблими з вини порушника термін збільшиться від 8 до 12 років (зараз 5-10 років), а водія позбавлять прав довічно. Аналогічне покарання пропонується за скоєння ДТП зі смертельними наслідками у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння – якщо жертв виявиться більше, термін замість 7-12 років збільшиться до 12-15 років.

Законопроект №6240-1 передбачає покарання винуватців ДТП строком від 7 до 12 років із позбавленням права керування транспортними засобами на строк від 5 до 7 років, якщо у ДТП загинули люди або зазнали тяжких травм.

Третій законопроект №6240-2 передбачає саджати винуватця ДТП на строк від 5 до 8 років із позбавленням права керувати транспортним засобом на строк до 5 років, якщо у разі ДТП загинули або серйозно постраждали люди.


Джерело apostrophe.ua
Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти