Автомобілі з правим кермом: чи можна їздити на них в Україні та що мають знати водії

В Україні їздить чимала кількість праворульних машин, але з приводу їхньої законності треба розібратися.

Почнемо з того, що українці можуть їздити на тих праворульних авто, які були ввезені в країну до 1994 року. Також їх розмитнення та перша реєстрація можливі лише за умови перевстановлення керма.

Для цієї процедури власник чи уповноважена особа передає транспортний засіб для проведення огляду до Сервісного центру МВС. Там ви отримуєте акт технічного огляду транспортного засобу. Цей етап необхідний для того, щоб задокументувати вид транспортного засобу та його технічні характеристики до початку переобладнання. Тоді, з метою переобладнання ТЗ, законодавство вимагає отримати попереднє узгодження у спеціально уповноваженій організації.

Другий варіант ввезення таких авто – це старі історії про тимчасове ввезення транспортного засобу. Подібні машини можуть використовуватися на митній території України виключно громадянами, які ввезли машини для особистих потреб. Тобто зазвичай громадянином іншої країни (іноземцем) для використання ТЗ протягом року (бо для українців цей термін – 2 місяці).

Найчастіше з такої ситуації знаходять вихід – оформлюють довіреність. Після цього терміну потрібно заново в’їхати на територію України. Такий варіант має багато нюансів, але дозволяє користуватися авто з правим кермом.


Джерело 24tv.ua
Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти