Українцям розповіли чим загрожує низькопробний дизель у морози

Низькопробний дизель може пошкодити автомобіль у морози. За низьких температур таке паливо загусне, і двигун не заведеться, передає «Твоя МАШИНА».

Були відібрані зразки дизеля з 15 заправок: ОККО, WOG, SHELL, KLO, PRIME, ZOG, SOCAR, АВІАС, БРСМ-нафта, МОТТО, MARSHALL, ULTRA, Neftek, Brent Oil та Схід. Також було проаналізовано паливо брендових сортів: Pulls Diesel Арктика (OKKO), Mustang (WOG), Ventus (KLO) та V-power (SHELL).

Зразки перевіряли на відповідність ДСТУ за такими параметрами: гранична температура фільтрації, температура спалаху в закритому тиглі та вміст сірки. За результатами бренди розділили на кілька зон: червону (є суттєві відхилення від норм), синю (порушень немає, але й запасу міцності за якістю теж немає) і зелену (зразки відповідають усім нормам і мають запас міцності).

До червоної зони потрапили мережі-дискаунтери. Аутсайдерами стали зразки мереж БРСМ-нафти, МОТТО, Brent Oil, Схід. У дизелі МОТТО та Схід було порушено температуру спалаху – вона становить 43 і 46 градусів відповідно при нормативі не нижче 55 градусів. Це говорить про не заводське походження, що значно збільшує пожежну небезпеку при аварії.

Основні проблеми пов’язані із вмістом сірки. У зразку Схід її міститься більш ніж у 20 разів більше – 228 мг/кг, а у зразків МОТТО виявлено тридцятикратне перевищення норми – 309 мг/кг. Аутсайдером стала мережа БРСМ-нафти. Найбільше сірки зафіксовано у паливі Brent Oil – 912 мг/кг. У нормі вміст цієї речовини не повинен перевищувати 10 мг/кг. Занадто велика кількість сірки призводить до ремонту двигуна та шкідливих викидів, через які оксид сірки може потрапити у легені пішоходів.

У синю зону потрапили мережі SHELL, АВІАС, MARSHALL, ULTRA та Neftek. Зразки відповідають усім вимогам, але підходять майже межі норми. Також до цієї зони потрапив зразок преміального дизеля V-power SHELL. Проте його температура фільтрації виявилася лише -21 градусів, що відповідає результатам стандартного дизеля цієї мережі.

До зеленої зони зараховані мережі ОККО, WOG, KLO, PRIME та ZOG. Серед брендових сортів мають запас міцності лише 3 з 5 мереж: OKKO (Pulls Diesel Арктика) та WOG (Mustang) та KLO (Ventus), які витримують до -40 градусів. Пальне PRIME та ZOG має солідний запас – від мінус 24 градусів, а у KLO – до мінус 25. Ще кращі результати у ОККО та WOG. Вміст сірки в учасників зеленої зони виявився навіть нижчим за допустимий норматив – від 5 до 7 мг/кг.


Джерело news.obozrevatel.com
Не пропустіть
1111111111111

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти