Українцям розповіли, у кого з водіїв можуть забирати авто для потреб ЗСУ

В Україні 17 травня зареєстрували законопроект №7382, автори якого пропонують внести зміни до ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення – за керування автомобілем у нетверезому стані конфіскувати авто. Норму пропонують запровадити на час воєнного стану до закінчення війни в Україні.

Також п’яні водії мають заплатити штраф. Нагадуємо, що з 17 березня 2021 року підвищено відповідальність за ст. 130 КУпАП за керування у нетверезому стані. Сума штрафу за нетверезе керування машиною зросла до 17 000 грн. (замість 10 200 грн.) з позбавленням права водіння на рік. Якщо водія упіймали нетверезими за кермом двічі, суд позбавляє прав на 3 роки та штрафує вже на 34 000 грн. Також в Україні можуть заарештувати таких водіїв на 10 діб чи конфіскувати у них автомобіль.

Автори законопроекту №7382 пропонують доповнити ст. 130 КпАП можливістю конфіскації транспортного засобу в осіб, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного сп’яніння для подальшої передачі його на потреби підрозділів ЗСУ, МВС або ДМ ЧС (за рішенням Кабміну або уповноваженого органу).Джерело mmr.net.ua
Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти