В Україні посилять покарання для порушників ПДР під час війни

В Україні пропонують посилити відповідальність водіїв за порушення правил дорожнього руху за умов війни України з російськими окупантами.

Так, законопроектом №7354 передбачено новий порядок відповідальності за порушення порядку підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації водіїв транспорту, порушення порядку державної акредитації шкіл, атестації спеціалістів та порядку оформлення чи видачі посвідчення водія.

Заступник голови Комітету ВРУ з транспорту та інфраструктури Володимир Крейденко зазначив, що в Україні спостерігається слабка підготовка водіїв до керування транспортними засобами в автошколах, яка впливає на рівень безпеки на дорогах.

Він пояснив, що у разі ухвалення цього законопроекту суб’єктами відповідальності будуть виступати заклади, які проводять підготовку та перепідготовку та підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів та посадові особи територіальних сервісних центрів при МВС. Адміністративна відповідальність наступатиме лише за умови, що допущені порушення не включають склад кримінального правопорушення.

Законопроект №7026-1 передбачає збільшення штрафів за систематичні порушення правил дорожнього руху.

“За систематичні порушення правил дорожнього руху розмір штрафу збільшується. Від трьох до п’яти правопорушень – удвічі, від п’яти до десяти – у п’ять, більше 10 разів – позбавлення права керування транспортним засобом строком до двох років. Під систематичним правопорушенням розуміється вчинення трьох та більше таких протиправних дій упродовж року”, – уточнив нардеп.

У свою чергу законопроект №6502 удосконалює облік штрафних балів у сфері дотримання безпеки дорожнього руху. Зокрема, пропонується запровадити систему нарахування штрафних балів за порушення правил дорожнього руху, зафіксованих не в автоматичному режимі. Це тягне за собою тимчасове призупинення дії посвідчення водія до моменту повторного проходження ним курсу навчання за відповідними програмами та успішного складання теоретичного та практичного іспиту на знання ПДР.Джерело apostrophe.ua
Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти