Хто з водіїв чоловіків може виїжджати за кордон під час війни

Кабінет Міністрів України затвердив постанову від 20 травня 2022 року, яка дає можливість деяким категоріям військовозобов’язаних чоловіків на обмежений час виїжджати за кордон.

Нововведення стосується:

– Спортсменів;

– Залізничників;

– Водіїв фур та гуманітарних вантажів.

Спортсмени

Виїжджати з країни можуть спортсмени, які включені до складу національних збірних команд України з олімпійських та неолімпійських видів спорту. Виїхати можуть тренери спортсменів, спортивні судді, медичний персонал та інші фахівці із цієї сфери. Підтверджувальним документом є рішення Міністерства молоді та спорту України щодо включення учасників до складу команди. При цьому перебувати за кордоном можна не більше ніж один місяць, але й не менше терміну, вказаного у фізкультурному плані проведення заходів. Термін перебування за межами батьківщини може бути збільшений, якщо спортсмени планують брати участь у кількох спортивних заходах, що проводяться в іншій державі. Новий захід має розпочинатися протягом 10 робочих днів з дня завершення попереднього.

Залізничники

Залізничники, які забезпечують функціонування та безперебійну роботу залізниці, можуть залишати Україну на термін до 6 місяців. Співробітники, які не працюють із вантажним транспортом, обов’язково мають отримати дозвіл від обласних військових адміністрацій.

Водії

Прикордонники пропускають водіїв, які перевозять на автомобільних транспортних засобах гуманітарні вантажі та гуманітарну допомогу для потреб Збройних Сил та населення України. Рішення для виїзду приймає Міністерство інфраструктури та обласні військові адміністрації. Для цього знадобиться обґрунтування по обʼєму вантажів та кількості транспортних засобів для їх перевезення. Для водіїв відкрили кордон на 30 календарних днів. Якщо термін буде перевищено, Мінінфраструктури та військові адміністрації відкликають дозвіл за 7 робочих днів з моменту встановлення порушення. Водії компаній, які мають ліцензію на здійснення міжнародних перевезень вантажів і пасажирів автомобільним транспортом, також можуть виїжджати за кордон. Маса автомобіля має бути від 3,5 тонни. Максимальний термін перебування за кордоном для далекобійників — 45 днів.Джерело hotline.finance
Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти