«Через 2-3 місяці на автомобілях ми не зможемо їздити»: в Україні б’ють на сполох через неякісне пальне

Начальник Головного управління Держпродспоживслужби в місті Києві Олег Рубан повідомив, що державні службовці хочуть скасувати мораторій на проведення перевірок якості пального, аби мати можливість штрафувати АЗС, повідомляють в Авто24.

“Щодо якості й метрологічної повірки кількості залитого пального – зараз це справді проблеми. На жаль, Кабінетом Міністрів, у зв’язку з воєнним станом, накладено мораторій на певні перевірки. У зв’язку з цим окремі АЗС вчиняють шахрайські дії. У Кабмін уже спрямовано інформацію щодо поновлення контролю за метрологічним наглядом, а це кількість пального, а також перевірка якості. Тому що через 2-3 місяці на автомобілях ми не зможемо їздити, якщо будемо використовувати те пальне, яке сьогодні фактично змішують з невідомою речовиною”, – повідомив Рубан.

Якщо казати про перевірки АЗС на дотримання цінової дисципліни, то, з його слів, за майже півтора місяця в Києві їх проведено вже понад 150, тобто близько 10-15 перевірок щодня. Виявлено понад 100 порушень із накладеними штрафами на суму більше, ніж півтора мільйона гривень. На АЗС, де фіксується перевищення цін, Держпродспоживслужба й далі проводитиме моніторинг цінової дисципліни.

“Судячи з моніторингу останніх двох тижнів, можна сказати, що ціна на пальне коливається від 52 до 58 грн, що повністю законно і відповідає всім нормативним актам. По місту Києву сьогодні бензин і дизпальне є. Наявні черги, але пальне можна придбати”, – зазначив Рубан.Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти