В Україні хочуть розмитнити авто за новими порядками

Кабінет Міністрів зареєстрував у Верховній Раді три законопроекти щодо оподаткування транспортних засобів, які ввозяться на митну територію України, йдеться в матеріалі ТСН.

Так, проєкт №7466 передбачає внесення змін до Податкового кодексу. Документ пропонує змінити систему оподаткування, яка існує, шляхом запровадження нової формули розмитнення. У результаті враховуватиметься не вартість авто, а його вік, тип, об’єм двигуна та ексклюзивність транспортного засобу. Також запропоновано виключити із переліку платників збору на обов’язкове пенсійне страхування підприємства, установи та фізособи, які набувають права власності на легкові авто, які підлягають першій держреєстрації в Україні.

Другий законопроєкт, №7467, вносить зміни до Бюджетного кодексу та передбачає, що 50% надходжень від акцизного податку з ввезених авто направляються до загального фонду держбюджету. Інші 50% надходитимуть до спеціального фонду держбюджету. Крім того, скасовується норма про віднесення до доходів загального фонду держбюджету зборів на пенсійне страхування, що сплачуються під час придбання права власності на авто, що підлягають першій реєстрації.

Водночас проєкт закону №7468 змінює Митний кодекс. Зокрема, передбачається, що митне оформлення легкових автомобілів здійснюється митними органами на підставі електронної декларації, яка подається через Єдиний державний портал електронних послуг (“Дія”).

До того ж запропоновано інші зміни до Митного кодексу:

– підприємства, що здійснюють декларування вживаних легковиків, з року випуску яких минуло більше трьох років, можуть обрати будь-яку іншу форму декларування, передбачену Митним кодексом;

– сертифікація автомобілів, ввезених для вільного обігу, є добровільною;

– замовлення послуг держреєстрації та перереєстрації легкових авто здійснюється через “Дію”.Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти