В Україні податок на розкіш виявився необов’язковим для деяких власників суперкарів

У переліку розкішних авто, які підлягають оподаткуванню транспортним податком у 2022 році, є відверті «діри». Адже у ньому вказані далеко не всі розкішні автомобілі, які можна зустріти на шляхах України. На додаток, справжніх суперкарів за «космічною» ціною у списку немає взагалі!

Щоб було зрозуміліше, є у нас в Україні Porsche 918 Spyder (власник – син Леоніда Черновецького), який коштує близько 1 мільйона євро. Проте, згідно з переліком моделей, він не є розкішним авто, за який треба щорічно сплачувати у держскарбницю 25 000 грн.

Але це лише верхівка айсбергу, і можна було би закрити очі на 918-й Порше, оскільки це дуже рідкісний автомобіль, випущений накладом у 918 штук, та й в Україні такий один. Але якщо уважно вивчити перелік «розкішних авто», то здається дивним, що у ньому немає таких авто (котрих у нас десятки), як, наприклад, Bentley Mulsanne. А моделей Феррарі лише три, хоча у нас зареєстровано дві Ferrari SF90 і т.д.

Натомість у списку чимало машин, які коштують в 3, 4 і навіть у 10 (!) разів дешевше, аніж справжні спорт- і суперкари. Так, їх не надто багато, але достатньо згадати, що останні два роки одних тільки МакЛарен у нас вже майже два десятки. Але у списку немає жодної моделі цього британського бренду. Але і це ще так собі. Куда цікавіше, що в переліку авто, що підлягають додатковому оподаткуванню, є BMW X5 i X6, але нема флагманського позашляховика X7.

Отже, виникає питання, можливо, треба доручати складати такі переліки тим, хто розуміється на автомобілях і їх вартості?Джерело topgir.com.ua
Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти