Два платежі замість чотирьох: що українцям пропонують замість “нульового” розмитнення євроблях

Верховна Рада скасувала безкоштовне розмитнення автомобілів, які ввозяться з-за кордону. Мита та інші збори стануть знову актуальними з 1 липня, повідомляє Апостроф.

Пропозиції уряду передбачають, що процес розмитнення автомобілів стане простішим. Головне нововведення полягає в тому, що на розмір податків більше не впливатиме вартість автомобіля. Саме цей показник є зараз базовим при розрахунку більшості платежів та викликає постійні суперечки між митними органами та власниками машин. Перші вважають, що вартість штучно занижується за допомогою різноманітних махінацій. Другі – що митники, навпаки, прагнуть необґрунтовано її завищити для того, щоб збільшити базу оподаткування.

За чинним законодавством при ввезенні автомобіля на територію України необхідно внести до державного бюджету чотири різні платежі: акциз, ПДВ, ввізне мито та збір на обов’язкове державне пенсійне страхування. Три із чотирьох податків безпосередньо залежать від вартості автомобіля. ПДВ становить 20% від нього, ввізне мито – 10%, а пенсійний збір – 3-5%, залежно від вартості (чим дорожчий автомобіль, то відсоток вищий). Акцизний збір від вартості автомобіля не залежить.

Нова концепція, яка була запропонована урядом, спрямована на те, щоб майже повністю відмовитися від використання вартості автомобіля як основи для розрахунку вартості розмитнення автомобіля, а також скоротити кількість платежів. Мито та пенсійний збір пропонується взагалі скасувати. Таким чином залишаться лише два платежі – ПДВ та акциз.

При цьому влада збирається повністю звільнити від плати за розмитнення електромобілі, які ввозяться.Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти