“Нульове розмитнення” скасоване: українці у відчаї кидають авто на кордоні

Президент підписав Закон і відтепер за імпорт товарів та авто знов стягуватимуть мито.

У черзі на перетин кордону – тисячі водіїв, які намагалися встигнути до відновлення мита. Сутички і штовханина, багатьом через шалену спеку зле. «На кордонах просто жах, люди мруть, в нашій колійці вмер чоловік, на Словакії, я дві доби стояла там», – каже мешканка Кропивницького Анастасія Бородкіна.

Втомлені, але теж встигли, своє авто Марина придбала за півтори тисячі євро, на кордоні разом з подругою стояли шість діб. «Я шість років не була за кермом, вирішила – подруга мені допоможе. Спека, в тіні +34, а в авто – то просто +45. Я чергувала 3 доби, не спала, підганяла чергу, перепис всіх номерів», – розповідає вона.

А от пан Валентин не встиг, хоча поспішав так, що на новій машині навіть потрапив у ДТП. Тепер на розмитнення треба щонайменше 4 тисячі доларів, а чоловік навіть на купівлю авто позичав у друзів. «Не знаю, можливо, буду на запчастини продавати», – каже він.

Митники кажуть – зробили все, що могли, працювали до опівночі, щоб люди встигли подати декларації. За день оформили вдвічі більше авто, ніж зазвичай – понад тисячу. Але ще сотні не встигли. «Вони перетнули кордон і, здається, встигли заїхати до України, але законодавством передбачено, має бути подана додаткова митна декларація, намагаємося вести роз’яснювальну роботу», – кажуть митники.

Зараз на кордоні черги значно менші, на чотирьох пунктах пропуску Львівщини по сотні. Ще у двох немає взагалі. Ті, хто залишився в черзі, готові платити мито за свої авто, впевнені брокери. «Більшість людей вважає, що буде оплачувати гроші, розмитнювати автомобіль»,- каже він.

Та більшість власників євроблях просто лишає їх в Польщі, бо грошей на розмитнення не мають. «Поки залишають в Польщі, десь між будинками, щоб не платити за паркінг, бо паркінг теж дорогий»,- каже брокер.Джерело tsn.ua
Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти