В Україні суди почали виправдовувати визнаних п’яними водіїв: у чому причина
Відомо, що в Україні гранично допустимий обсяг алкоголю у крові водіїв становить 0,2 проміле. Такий стандарт встановлено п. 7 розділу ІІ Інструкції №1452 від 09.11.2015. За його перевищення водіїв, які керують транспортними засобами, жорстко карають — штрафують на суму до 51 тисячі гривень і позбавляють прав на строк до 10 років. Але останнім часом суди почали приймати бік визнаних п’яними водіїв та виправдовувати їх за їзду у нібито нетверезому стані.
Один такий випадок стався нещодавно. Як пише «Дорожній адвокат», патрульні зупинили чоловіка та запропонували йому пройти перевірку на стан алкогольного сп’яніння. Робити це на місці водій відмовився і попрямував із правоохоронцями до медустанови, де було зафіксовано показник рівня алкоголю в крові 0,3 проміле. Щодо автомобіліста склали постанову за ст. 130 КУпАП. Суд першої інстанції визнав його винним, позбавивши прав на рік та зобов’язавши виплатити штраф у розмірі 17 тисяч гривень. Українець з таким рішенням не погодився, принципово наполягавши на тому, що у п’яному вигляді за кермо не сідав.
Навіщо водії зі стажем додавали цукор у систему охолодження автомобіля
В апеляційній інстанції адвокати чоловіка вказали, що перевищення допустимої норми на 0,1 проміле не повинно каратися законом настільки суворо, оскільки міжнародне законодавство визнає алкогольне сп’яніння для водіїв за наявності щонайменше 0,5 проміле в крові. На це зокрема вказує п. 5 ст. 8 Віденської конвенції 08.11.1968 ратифікованої Україною. Суддя прийняв аргументи сторони захисту та погодився з ними, визнавши водія невинним.