В Україні суди відмовляються штрафувати деяких водіїв за перевищення швидкості: що каже поліція

Суди в Україні відмовляються застосовувати штрафи за перевищення швидкості щодо окремої категорії водіїв. Це може призвести до появи прецеденту у судовій практиці, коли автомобілісти зможуть систематично уникати покарання за порушення ПДР.

Йдеться про перевищення швидкісного режиму, який фіксують камери автоматичної фіксації дорожнього руху. Юридична практика в Україні така, що поліція за умовчанням спрямовує штрафи власникам автомобілів, ідентифікуючи їх за номером машини. Проте судді впевнені, що це суперечить Конституції України.

Прикладом такої ситуації стало судове провадження, в якому власник автомобіля Toyota Land Cruiser отримав штраф за перевищення швидкості, вчинене іншою особою за кермом його машини. Власник транспортного засобу звернувся до суду, посилаючись на принцип індивідуальної юридичної відповідальності та презумпцію невинності, яка передбачає, що сумніви щодо інтерпретації закону мають трактуватися на користь особи, яка притягується до відповідальності.

Дешеві та надійні автомобілі з пробігом: ТОП-10 моделей від експерта з економії

Поліцейські як аргумент на користь своєї позиції представили в суді матеріали фото та відеофіксації з автоматичного комплексу “КАСКАД”. На знімках було зафіксовано автомобіль позивача, але не було видно обличчя водія. Патрульні підкреслюють, що закон змушує їх в такій ситуації оформлювати порушення на власника транспортного засобу. Суд, керуючись Конституцією України, став на бік чоловіка, оскільки грунтовних доказів причетності його до правопорушення в поліції не було. Справа була закрита, а штраф скасовано.

Хоча в нашій країні немає прецедентного права, цей і подібні випадки можуть мати значний вплив на майбутню практику в судочинстві і, можливо, стануть основою для змін у законодавстві щодо покарання за порушення правил дорожнього руху.

Джерело auto.bigmir.net
Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти