Забув права вдома: який штраф загрожує водієві в Україні та як уникнути покарання

Для водіїв в Україні забути вдома посвідчення водія, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу або поліс ОСАЦВ – означає наразити себе на ризик отримати штраф. Згідно з частиною 1 статті 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП), за ненадання цих документів поліції передбачено стягнення у розмірі 425 гривень. Проте сучасні технології пропонують вирішення цієї проблеми.

Державний мобільний додаток “Дія” стає незамінним помічником українських водіїв. У ньому можна “підтягнути” електронні версії посвідчення водія, свідоцтва про реєстрацію ТЗ та поліса ОСАЦВ, які мають таку ж юридичну силу, як і їх пластикові аналоги. Щоб не отримати штраф за ненадання зазначених документів інспектору, зробити це слід заздалегідь, не чекаючи, коли забудете їхні вдома і опинитеся віч-на-віч з правоохоронцем.

Незважаючи на зручність використання документів з “Дії”, слід все ж таки проявляти уважність щодо важливих документів. Нерідкі ситуації, коли через технічні збої або проблеми з мережею потрібні документи не відображаються в додатку. Патрульні можуть розцінити це як спробу ухилитися від відповідальності та підстави для притягнення до адміністративної відповідальності.

Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти