В Україні водій може отримати «лівий» штраф за нетверезе керування: як цього уникнути

Під час свят випадки перевірок водіїв на стан алкогольного сп’яніння поліцією частішають. Знання своїх прав та порядку проведення таких перевірок допоможе уникнути необґрунтованих звинувачень та штрафів.

Здійснювати обстеження щодо наявності алкоголю в крові може лише співробітник правоохоронних органів або уповноважений лікар у спеціальному медичному закладі. Підставою для такого обстеження можуть бути непрямі ознаки, які вказують на алкогольне або наркотичне сп’яніння водія. До таких, як правило, відносять тремтіння рук, різкий запах спиртного з ротової порожнини, а також порушення координації.

Відмовитися від перевірки водій має право, але при цьому патрульний автоматично становитиме щодо нього протокол за ст.130 КУпАП. Тут уже не важливо, були ви п’яні чи ні, покарають так, начебто були. У зв’язку з цим перевірка на стан сп’яніння, очевидно, на користь тверезого водія.

Тим часом важливо розуміти, що перевірка повинна здійснюватися відповідно до встановленого порядку. В іншому випадку суд може визнати її та такі юридичні наслідки для водія незаконними. Зокрема, водій має право запитати у поліцейського документи на алкотестер, звірити всі дані із сертифікату та безпосередньо самого приладу.

Поліцейський повинен увімкнути відеозапис процесу перевірки, під час якого пояснюються права та порядок проведення перевірки. Можливе залучення двох свідків. Якщо результат тесту перевищує 0,2 проміле, водій має право вимагати повторної перевірки. Часто виходить так, що вперше пристрій показує спотворений результат. Результати мають бути зафіксовані у спеціальному акті, який оформляється у двох примірниках. Один із них видається на руки водієві.

У медичному закладі огляд проводиться лікарем, який має використовувати спеціальне обладнання. Можуть бути взяті зразки крові, сечі чи слини для аналізу у лабораторії. Фізіологічна нездатність водія здати сечу на аналіз не може бути визнана відмовою від огляду, хоча поліцейські нерідко трактують такі ситуації саме так.

Знаючи свої права та порядок проведення перевірки на алкогольне сп’яніння, водії можуть захистити себе від необґрунтованих звинувачень та штрафів. Важливо залишатися поінформованим та вимагати дотримання законних процедур під час взаємодії з правоохоронними органами. Завжди слід пам’ятати про безпеку на дорозі та відповідати за свої дії.

Джерело Znaj.ua
Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти