Випив квас – лишився без прав: після скількох кухлів напою водіям не можна сідати за кермо

У водійському середовищі існують різні думки з приводу впливу квасу на організм і можливості вживання напою перед тим, як сісти за кермо. Хтось вважає, що, будучи безалкогольним напоєм, квас не є проблемою, хтось упевнений, що він навпаки може викликати достатнє сп’яніння для створення неприємностей із поліцією.

Як відомо, в Україні діє сувора відповідальність за нетверезе водіння. Таким визнається керування транспортним засобом за наявності в організмі 0,3 проміле алкоголю або більше. Відповідно до ст.130 КУпАП, вперше викритий у п’яній їзді водій може бути оштрафований на 17 000 гривень із позбавленням прав на рік.

Виготовлений за чинним у нашій країні ДТСУ 4069-2016 квас містить не більше 1,2% етилового спирту. За такого розкладу водієві потрібно випити за короткий термін не менше шести літрів напою, щоб досягти сп’яніння на рівні 0,3 проміле.

Слід зазначити, що деякі виробники нехтують нормами держстандарту, також не відповідає йому і домашній квас. У таких випадках потрапити під роздачу можна за набагато меншої кількості випитого напою. Але в будь-якому разі, щоб “заробити” штраф і позбавлення прав навіть запеклому любителю квасу доведеться неабияк постаратися.

Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти