Вже цього літа: водіїв зобов’яжуть встановлювати в авто обмежувачі швидкості

Уже скоро всі автомобілі можуть бути оснащені автоматичними обмежувачами швидкості, які не дозволять водіям порушувати швидкісний режим, пише Express. Уже влітку такі вимоги почнуть діяти в країнах Євросоюзу.

Читайте також:

Штрафують і відбирають авто: водіям нагадали про маловідоме “літнє” порушення

Видання пише, що в липні набуде чинності закон, який зобов’яже продавати в автосалонах тільки ті транспортні засоби, які оснащені технологією Intelligent Speed Assistance (ISA). Система вміє використовувати карти, дані GPS і зовнішні камери, щоб виявляти обмеження швидкості на певній місцевості. При проїзді тут система автоматично знижуватиме потужність роботи двигуна, що не дасть змогу водієві розігнатися понад встановлені межі. При цьому коли і як гальмувати автомобілісти зможуть вирішувати самостійно, щоб не створювати аварійних ситуацій.

Європейська рада з безпеки на транспорті (ETSC) раніше заявляла, що нова технологія ISA скоротить кількість аварій приблизно на 30 відсотків і знизить смертність на дорогах на 20 відсотків.

Водіїв, які бажають відключити ISA, фахівці попереджають про серйозні наслідки цього кроку. Юридичного покарання за це поки не встановлено, але виробники точно анулюють гарантію на нові авто, де була спроба втрутитися в роботу системи. Також наголошується, що недосвідчені автомобілісти втручанням у комп’ютер ризикують спровокувати загальний збій системи.

Джерело Express
Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти