Українські рятувальники отримали новенькі пожежні КрАЗи (ФОТО)

Рятувальники Сумщина отримали сучасну пожежну автоцистерну АЦ-4-60 (5401НЕ), створену українськими виробниками – ПрАТ «АвтоКрАЗ» та промисловою компанією «Пожмашина».

Шасі підвищеної прохідності КрАЗ-5401НЕ (4х4) вантажопідйомністю 9,5 т виготовлено  Кременчуцьким автозаводом, згідно технічних вимог ДСНС, прописаних  в умовах крупного тендера. Воно призначене під виготовлення різних спецвиробів, у даному випадку – автоцистерни АЦ-4-60.

Оригінальність цього шасі полягає в тому, що, з урахуванням вимог замовника, вперше на двовісному повнопривідному КрАЗі застосована дворядна чотиридверна шестимісна кабіна МАЗ, параметрами якої були прописані в даному тендері. Кременчуцькі конструктори провели адаптацію цієї кабіни до шасі автомобіля КрАЗ-5401НЕ. Широкопрофільна шина з ЦПШ, встановлена на цьому шасі, дозволяє експлуатувати машини не тільки на дорогах із різним покриттям, а й в умовах повного бездоріжжя. До того ж оснащення автомобіля двома паливними баками по 165 л, які забезпечують пробіг автомобіля на відстань до 600 км, дозволяє здійснювати оперативну доставку екіпажу і обладнання до місця проведення рятувальних, аварійний або інших необхідних, відповідно до специфікації автомобіля, робіт. Автомобіль розвиває швидкість понад 90 км/год, він досить маневрений, завдяки безкапотному компонуванню, легко використовується в умовах міського циклу. АЦ-4-60 (5401НЕ) має цистерну для води ємністю 4000 л і бак для піноутворювача на 400 л. Вакуумна усмоктувальна система – автономна напівавтоматична НВЕ-24. Машина оснащується пожежним відцентровим насосом ПН-60Б-РР – з подачею 60 л/сек і напором 100 м. Найбільша геометрична висота всмоктування – 7,5 м. Повна маса машини – 19 тонн.

Джерело: АвтоКрАЗ


Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти