Audi відмовилася від самої прогресивної функції в A8

Керівник відділу технічного розвитку Audi Ханс-Йоахім Ротенпілер підтвердив, що функція Traffic Jam Pilot не з’явиться в оновленій версії A8, запланованій на наступний рік.

Коли в 2017 році на автосалоні у Франкфурті дебютував розкішний седан Audi A8 останнього покоління, керівники компанії швидко представили найбільш просунуту функцію Traffic Jam Pilot. Ця автономна система водіння 3-го рівня вважалася технологічним проривом, оскільки при включеній системі водії могли б відвести погляд від дороги при певних обставинах.

Як повідомляється, попри незліченні години витраченого часу і грошей, Audi в кінцевому підсумку вирішила відмовитися від планів надати A8 автономію рівня 3. Причина не має нічого спільного з пандемією коронавірусу, яка змушує автовиробників «затягувати паски», а швидше через затримки, які не дадуть Audi достатньо часу, щоб привести систему у відповідність з автомобілем.

Автономне водіння 3-го рівня — це важливий крок до самостійного водіння, і Audi сподівалася, що оновлений A8 стане першим серійним автомобілем, який буде оснащений цією функцією для приватних клієнтів. В даний час інші розкішні автомобілі пропонують автономію 2-го рівня, який як і раніше вимагає водійського контролю, але надає допомогу при виявленні небезпеки. Рішення Audi може бути невдалим, тому що тепер компанія може відстати від своїх двох основних вітчизняних конкурентів: Mercedes-Benz S-Class наступного покоління, вихід якого запланований на кінець цього року, і повністю електричний кросовер BMW iNext.

За словами Ротенпілера, «не існує законодавчої бази для автоматизованого водіння 3-го рівня, і неможливо використовувати такі функції в будь-якій точці світу в серійному автомобілі». Не дивно, що юристи Audi стурбовані системою рівня 3, оскільки клієнти можуть не знати, як правильно її використовувати. Досить поглянути на численні проблеми і судові процеси Tesla, що стосуються автопілота. Юридична команда вказала на той факт, що якби сталася аварія під час автономного руху, Audi все одно буде нести відповідальність, навіть якщо тестування підтвердить безпеку системи Traffic Jam Pilot на 99,9%.

«Ейфорія в автомобільній промисловості навколо рівня 3 значно зменшилася», – підсумував Ротенпілер.Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти