Водіям розповіли, чи обов’язково пред’являти поліції страховий поліс на авто

Виявилося, що в разі порушення ПДР інспектор не може вимагати у водія страховий документ, передає «Твоя МАШИНА» .

Патрульний може вимагати страховий поліс, але часто він робить це всупереч закону. Особливо хотілося б виділити випадок, коли вина водія не доведена.

Нещодавно правоохоронці зупинили автомобіль за порушення ПДР. Співробітники стверджували, що водій не включив поворотник і не пристебнув ремені безпеки.

Тоді водій попросив пред’явити докази порушення. У відповідь йому заявили, що вони відсутні. Але навіть без доказів співробітники зажадали пред’явити документи на авто та посвідчення водія.

Водій надав необхідні документи за винятком поліса. Він сказав, що не зобов’язаний надавати поліс, так як вина не доведена.

Тоді інспектори скористалися базою МТСБУ і дізналися, що на це авто не видавався поліс. За відсутність страховки водія оштрафували на 425 грн за ч.1 ст.126 КУпАП.

Штраф виписали не по закону, і водій оскаржив його в суді. Суддя підтвердив, що співробітники мають право вимагати поліс тільки в разі порушення ПДР. Але так як провину не було доведено, поліцейські не мали просити надати поліс.

З даної справи можна зробити справедливий висновок, що водій не зобов’язаний надавати страховий поліс, а інспектор не має права вимагати його, якщо порушення ПДР не доведено.


Джерело avtosota.com
Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти