Українці позбавляються від “евроблях”: чи можна законно продати авто

В Україні помітно зросла кількість оголошень про продаж іноземних авто. Про причини такої тенденції розповість «Твоя МАШИНА» .

В Україні скоро почне діяти закон, згідно з яким надається 180 днів на розмитнення євробляхи. Вартість буде залежати від віку автомобіля і типу двигуна, але середня ціна складе 1000-3000 євро. Це не рахуючи «добровільного внеску» у розмірі 8500 гривень.

За словами чиновників, це буде останній шанс за доступною ціною легалізувати автомобілі на іноземній реєстрації.

Однак навіть з пільгами багато українців не зможуть розмитнити ввезені автомобілі, тому вони будуть намагатися їх продати.

Згідно із законом продати євробляхі не можна, так як вони знаходяться в Україні в митних режимах «транзит» або «тимчасове ввезення». Тобто, по суті, українці не володіють машиною, а просто мають право користуватися нею.

Але можна обійти закон стороною і укласти усний договір про продаж, без всяких документів і інших турбот.

Якщо українець самостійно завіз автомобіль під своїм ім’ям (до 22 листопада 2018 була така можливість), то йому доведеться обов’язково його або вивезти або розмитнити. Також автомобіль можна продати і здати в розборки. Навіть після продажу права користування після закінчення часу такий українець може отримати штраф за порушення митного режиму (170 тис. грн).

Якщо право користування куплено в Україні, то можуть виникнути проблеми при розмитненні. Щоб зареєструвати машину в Україні, доведеться відшукати справжнього власника в іншій країні.

Також при покупці права користування є велика ймовірність нарватися на шахраїв.

Відсутність договору несе свої ризики, так як без них складно щось довести. У соцмережах з’явилися зловмисники, які пропонують «розмитнити» автомобіль іноземною реєстрації за 50-100 доларів. Клієнтам продають підроблені документи про те, що машину за кордоном зняли з обліку. На митниці обман, звичайно ж, розкривається, і гроші витрачаються даремно.


Джерело mmr.net.ua
Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти