Норвегія може ввести податки на дорогі електромобілі

Представники Міжнародного валютного фонду (МВФ) вважають, що в Норвегії необхідні податки на дорогі електрокари. Якщо уряд погодиться, то до державного бюджету надходитимуть виплати від власників Porsche, Jaguar, Mercedes-Benz, Audi і Tesla, передає «Твоя МАШИНА».

Економісти впевнені, що це знизить навантаження на бюджет і допоможе частково компенсувати витрати на просування продажів електрокарів. Зараз власники машин на електротязі звільнені від податків, що видно по попиту.

Так, в 2020 році серед усіх проданих автомобілів 54% припало на електрокари. Однак проблема в тому, що державі важко утримувати стільки «зелених» машин – держава не отримала податків в розмірі близько 2 млрд євро.

Введений податок торкнеться електромобілів вартістю понад 60 тис. євро. Також пропонується субсидувати утилізацію бензинових і дизельних автомобілів при заміні їх на електричні. Крім того, планується підвищити податки на авто з ДВС. Такі заходи збільшать держбюджет і поліпшать екологічну обстановку.Джерело sud.ua
Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти