Нові машини стануть значно дорожче: прогноз

Найближчим часом у всьому світі значно подорожчають нові автомобілі. Причиною зростання цін стане коронавірус і сама автомобільна індустрія, повідомляє «Твоя МАШИНА».

Першою причиною стане подорожчання сировини. Так, зросли ціни на сталь і пластик.

Не можна забувати і про дефіцит напівпровідників, через якого великі компанії скоротили виробництво. Проте, для автовиробників криза коронавируса пройшов легше, ніж очікувалося, а потім компанії навіть змогли збільшити прибуток.

Однак серйозною проблемою стала нестача електронних мікросхем, яка може викликати скорочення виробництва. За прогнозом, в цьому році буде вироблено на 4 мільйони нових автомобілів менше, що приблизно на 5% нижче середньорічного рівня.

У той же час зростають витрати, і це може сильно позначитися на автопромі. Щоб окупити витрати, необхідний певний обсяг продукції. Якщо з цим будуть проблеми, то компанії підуть в збиток.

Загальне падіння продажів нових автомобілів на 10% знизить операційний прибуток на 40%. Причому це оптимістичний прогноз, який навряд чи збудеться, навіть якщо вжити всіх заходів.

Варто сказати, що клієнти до зростання цін не готові. Тільки 4 з 10 американців можуть собі дозволити заплатити за машину на 12% більше (в середньому це 5000 доларів). Таким чином, 40% тих людей, які хотіли придбати автомобіль, відклали покупку на невизначений термін.

Занепад продажів, викликаний зростанням цін, створить зменшення прибутку. Якщо ж знизити ціни, щоб збільшити попит, то виробникам не вистачить комплектуючих, і компанії знову чекають збитки.

Це все призведе до подорожчання старих машин, на які збільшиться попит через брак пропозицій серед нових авто.

Джерело sud.ua
Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти