Експерт розповів, як реанімувати український автопром

Держпідтримка дозволяє виробникам підвищити свою конкурентоспроможність, знизити вартість продукції і активно просувати її на зовнішні ринки. При цьому державні інвестиції залишаються в країні і повертаються в економіку у вигляді податків, які сплачують до бюджету вітчизняні заводи, та валютних надходжень за експорт української продукції до інших країн.

Так вважає генеральний директор «Автомобільної компанії «Богдан Моторс» Віталій Старосуд

За його словами, позитивний результат державних преференцій можна побачити на прикладі Білорусі, де заводи отримують дотації та субсидії з бюджету. Це дозволяє білоруським автовиробникам реалізовувати свою продукцію за кордоном, зокрема в Україні, і заробляти на цьому. У той час як українські заводи залишаються без замовлень, а їхні працівники – без роботи та зарплати.

«Білоруські виробники мають широку підтримку держави у вигляді дотацій, а відтак можуть запропонувати нижчу вартість, але не вищу якість. Українські підприємства не одержують жодної фінансової допомоги від держави, тому вітчизняна техніка на 10-20% дорожча. При цьому вона перевершує білоруські аналоги за технічними характеристиками та ходовими якостями, оскільки угода про Асоціацію з ЄС спонукала українські підприємства активно впроваджувати європейські стандарти у виробництво», – зауважив Сергій Красуля, прес-секретар корпорації «Богдан».

Він підкреслив, що державні програми підтримки дозволять автопрому наростити обсяги виробництва і знизити вартість продукції. Це не лише позитивно вплине на економіку, але й сприятиме оновленню рухомого складу громадського транспорту в Україні та підвищенню якості пасажирських перевезень.Джерело Богдан
Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти