В асортименті Jaguar може з’явитися хетчбек

Британський Jaguar розглядає можливості для виведення на ринок моделей принципово нового для себе типу. Серед них — чисто електричні седан і хетчбек. При цьому бренд може повністю відмовитися від моделей XE (компактний седан) і XF (средньорозмірний седан або універсал). Про це повідомляє видання Autocar з посиланням на керівництво компанії Jaguar Land Rover.

Протягом найближчих 12 місяців Jaguar Land Rover буде реалізовувати тактичний план оздоровлення бізнесу, він спрямований на подолання негативних наслідків «коронавірусної кризи». Автовиробник також розглядає можливості для випуску масової моделі під брендом Jaguar, яка могла б принести компанії реальні гроші.

Нинішні XE і XF вже неактуальні для ринку, оскільки споживачі все частіше роблять вибір на користь більш практичних кросоверів. Замість них можуть з’явитися компактний електроседан довжиною близько 4,5 м і побудований на одній базі з ним хетчбек. Їх дизайн буде виконаний в елегантному стилі — щоб виділятися на тлі німецьких автомобілів.

«Я хотів би зробити кілька невеликих автомобілів — час настав. Jaguar потребує глобального продукту, який міг би залучити більше молодих покупців, а також жінок»,- сказав керівник дизайнерського відділу марки Джуліан Томсон в інтерв’ю британським колегам. Він додав, що компанії життєво важливо нарощувати обсяги виробництва і продажів, а це неможливо без додавання в гамму компактних моделей.

У публікації видання Autocar нагадує про старий концепт-кар Jaguar RD-6, прем’єра якого відбулася в уже далекому 2003 році, коли дизайнерським відділом марки керував Ян Каллум.

Що стосується шасі нових моделей, то Jaguar може використовувати модульну платформу MLA, оскільки вона дозволяє створювати як електрокари, так і традиційні автомобілі з ДВС і гібриди. Якщо ж собівартість хетчбека виявиться високою, Jaguar може заручитися підтримкою іншого автовиробника, наприклад BMW, тим більше що чутки про це з’явилися ще в серпні 2019 року. В арсеналі баварців є модульна платформа UKL2, на базі якої створено моделі 1 Series, 2 Series Gran Coupe, а також Mini Clubman і Countryman.

Раніше повідомлялося, що Jaguar планує представити ще два електромобілі.

Щоб здійснити все задумане, як уже говорилося, Jaguar Land Rover проведе масштабні реконструкції на своїх підприємствах в Касл Бромвіч і Соліхаллі на суму 1 млрд фунтів стерлінгів.

Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти