У мережі показали рідкісне купе Skoda Tudor (фото)

Майже 20 років тому компанія Skoda випустила модель Tudor, якій не судилося вийти в серію через нову стратегію розвитку.

Машину представили  у 2002 році на Женевському автосалоні і зовні вона являла собою дводверну Superb. Її назвали на честь легендарної Skoda 1101 Tudor 1948 року. Але її історія зовсім не закінчується на одному показі в Швейцарії. Коли автомобіль повезли на презентацію в Індію, його вкрали. Знайти авто вдалося лише через кілька місяців на одному із залізничних вокзалів, передає Автоцентр.

Тодішній керівник компанії Skoda Вільфрід Бокельманн доручив дизайнерам компанії надати йому альтернативні моделі, відмінні від  конвеєрних Fabia, Octavia і Superb. Через деякий час вони видали йому пікап Fabia, кабріолет Octavia і універсал Superb. Серед цих машин також був і Skoda Tudor. Саме на ньому і зосередило свою увагу керівництво, вважаючи його найцікавішим варіантом.

Почавши детальніше займатися конструюванням машини, інженери вирішили не витрачати купу часу на нову розробку. Вони взяли за основу Седан Superb, видозмінили його кузов і додали йому C-подібні задні ліхтарі, які стали візитною карткою компанії лише через роки. Салон автомобіля теж було взято від його старшого брата, проте їх пофарбували в колір слонової кістки, що додавало машині солідності. На центральній консолі автомобіля розташовувалися три дисплеї: для кліматичної установки, екран для навігації, а також повноцінний бортовий комп’ютер. Під капотом Tudor чехи розташували свій найпотужніший двигун – 30-клапанний 2.8 V6 на 193 к.с., що працював у парі з 5-ступінчастою механікою.

Але цій машині так і не судилося потрапити в серію. Хто знає, якою б зараз була лінійка Skoda, якби компанії вдалося реалізувати Tudor.


Не пропустіть


error: Content is protected !!