Причиною подорожчання пального на українських АЗС є подорожчання нафти на світовому ринку та падіння курсу гривні. Про це заявив аналітик консалтингової компанії UPECO Олександр Сіренко.

«Те, що впливає на ціну, яку ми бачимо на заправках, – це котирування в Європі, на які посилаються наші українські та закордонні трейдери; це курс валют, тобто гроші, за які купується пальне, та поточна ситуація на ринку – дефіцит або профіцит. Наразі жодних дефіцитних явище не відбувалося – ні по бензину, ні по дизпальному, ні по скрапленому газу, а от нафта здорожчала за останні два місяці більш ніж на 10%. Тому ми бачимо зараз зростання ціни», – пояснив експерт.

Він також додав: «І один з головних чинників – валюта. Це вже питання до уряду, до Національного банку. Ще в середині грудня ми бачили курс 27 грн за долар, а наразі він вже підстрибує до 30 грн за долар, тобто до того покажчика, який закладено у Держбюджет-2018».

За словами Сіренка, Україна більшою мірою залежить від імпортного пального.

«Наш ринок на 80% складається з того, що нам завозиться з імпорту. Власне виробництво – це 20%. Це два заводи – Кременчуцький НПЗ та Шебелинський ГПЗ «Укргазвидобування», – зазначив аналітик.

Детальніше – у сюжеті 5 каналу.