Водіїв в Україні попереджають про новий штраф

Допустимий рівень тонування повинен перевірятися приладом-тауметром, інакше вимырювання буде просто незаконним.

Як і в більшості країн світу, в Україні існують обмеження на тонування скла в авто. За правилами, лобове скло має пропускати мінімум 75% світла, інше скло – 70%. Дзеркальне тонування заборонена так чи інакше. Про це повідомляє ТМ з посиланням на Дорожній Адвокат.

“ТОНОВАНЕ СКЛО АВТОМОБІЛЯ Є ПІДСТАВОЮ ДЛЯ НАКЛАДЕННЯ ШТРАФУ

Відповідно до Правил дорожнього руху забороняється експлуатація автомобіля при нанесенні на скло покриття, які обмежує оглядовість з місця водія і погіршує прозорість скла.

За керування автомобілем із порушенням цих вимог передбачено штраф у розмірі 340 грн. на перший раз і якщо повторно протягом року, то передбачено позбавлення права керування від 3-х до 6-ти місяців або адміністративний арешт на строк від 5-ти до 10-ти діб.

Водночас, Правилами передбачено певні винятки, а саме допускається тонування із світлопропусканням для вітрового скла не нижче 75% та для інших не нижче 70%. Дзеркальне тонування заборонено у будь-якому випадку.

Проте, при накладенні штрафу визначити відсоток світлопропускання працівник поліції повинен не «на око», а спеціальним приладом (тауметр) та скласти відповідний акт перевірки. У інакшому випадку такий штраф буде незаконний.

Однак, якщо інспектор «грамотно» оформить матеріали, то такий штраф буде законним.”, – йдеться у повідомленні

Втім, скоро в Україні планують відродити техогляди і у власників крутих тонованих авто можуть з’явитися проблеми.

Нагадаємо, що за це порушення передбачено штраф 340 гривень. При повторному порушенні власника авто можуть позбавити прав строком до півроку.


Не пропустіть