В Україні з’явилася нова схема махінацій з «євробляхами»

Після закінчення пільгового періоду розмитнення «євроблях» в Україні з’явилася нова схема шахрайства. У метро і на вулицях з’явилися оголошення, в яких усього за годину «роботи» українцям обіцяють заплатити 1,4 тис. Однак при цьому доведеться написати довіреність на те, щоб «роботодавець» міг купити на ваше ім’я автомобіль.

Як повідомляє Obozrevatel, відповідальність за розмитнення автомобіля несе той, на кого заповнили декларацію. Вже з 1 травня українців, які не розмитнили своє авто, чекають величезні штрафи. Їх сума може складати до 170 тис. грн. А щоб спокійно керувати авто на єврономерах, шахраї пропонують оформити машину на охочих «заробити за годину». Штраф у 170 тис. грн – не найгірший варіант розвитку подій. Якщо автомобіль кілька разів продадуть різним людям, реальному власнику, для якого авто купили за кордоном, доведеться доводити, що до зазначеної схеми він не має ніякого відношення.

Що далі буде з авто – невідомо. Наприклад, його можуть перепродати кілька разів, залишивши покупців «з носом». А коли знайдуть реального власника машини, виявиться, що це всього лише бажаючий «заробити за годину».

«Хтось від імені повіреного буде здійснювати юридично значимі дії: купувати автомобілі за кордоном, провозити їх через митницю, ставити на облік (а може і не ставити). Швидше за все, представляючись, власне, повіреним брати гроші від бажаючих також швидко і дешево «купити старий автомобіль за кордоном», від імені повіреного підписувати договори та інші зобов’язання. Або набрати під «схему» передплат від потенційного кола покупців, щоб зникнути з їхнього життя назавжди», – пояснює адвокат, партнер K.A.C.Group Тетяна Кузьмич.


Не пропустіть