Чи штрафуватимуть водія за перетин розмітки, яка стерлася чи не видно
Стерта або засипана снігом дорожня розмітка часто трапляється українським водіям. У зв’язку з цим пропонуємо розібратися, чи може водій нести відповідальність за порушення вимог розмітки, якої не видно.
Отже, у ДСТУ чітко сказано, що вимоги дорожньої розмітки мають дублюватися дорожніми знаками. Але на практиці це не завжди так.
Найпростіший приклад – подвійна суцільна лінія розмітки. Так, на перехрестях або заїздах у двори та на прилеглі території можуть бути встановлені заборонні або вказівні дорожні знаки, які дублюють вимоги розмітки, але знака, який забороняє обгін, швидше за все, не буде. Однак тут все однозначно: слід керуватися пунктом ПДР 14.6 (Е) який забороняє обгін “на дорогах, що мають дві та більше смуги для руху в одному напрямку”. У цьому випадку визначати кількість смуг буває непросто. Відповідно до правил дорожнього руху, якщо дорога повністю засніжена і немає знаків, то водій має самостійно визначити кількість смуг на ній.
Найчастіше місця, де дорога звужується і кількість смуг на ній зменшується, позначені відповідними дорожніми знаками. Однак якщо знаків немає, слід скористатися правилом “правої руки”.
Ширина смуг громадського транспорту часто буває надмірною. Коли дорога вкрита снігом, дуже важко визначити її межі. Якщо власник авто отримав штраф із камери, де не видно ліній розмітки, а праворуч від машини є достатня кількість місця для проїзду автобуса – можна сміливо звертатися до суду.
Якщо ж дорожні умови не дозволяють визначити тип покриття, а на перехресті не встановлені відповідні дорожні знаки, слід керуватися пунктом правил дорожнього руху 16.12. “На перехресті рівнозначних доріг водій нерейкового транспортного засобу зобов’язаний поступитися дорогою транспортним засобам, що наближаються праворуч, крім перехресть, де організовано круговий рух”.