Водіям розповіли, як вилучають транспорт на потреби оборони

Правовий режим воєнного стану передбачає можливість примусового відчуження (реквізиції) майна та, в тому числі, автомобілів на потреби оборони.

Після запровадження воєнного стану місцеві органи влади та бізнес зобов’язані у разі потреби віддавати транспорт українським військовим.

Керівники підприємств мають забезпечувати своєчасну доставку транспортних засобів та техніки на збірні пункти.

Керувати доставкою машин до місця призначення мають представники місцевих органів влади. Зазвичай підприємство може отримати від них листа з проханням звітувати про стан та кількість техніки. На нього слід написати відповідь (у довільній формі), в якій потрібно наполягати на безпосередній участі у відборі техніки та вказати і обґрунтувати потреби власного підприємства.

Мобілізацію авто підтверджує акт приймання-передачі (форма затверджена урядовою ухвалою №1921 від 28.12.2000 року). Там обов’язково слід зазначити балансову вартість транспорту. Це буде сума компенсації, на яку власник може розраховувати. Її держава має виплатити, якщо транспорт згорить, зламається або матиме інші пошкодження. Законом передбачено, що автомобіль повинні повернути власнику протягом 30 днів з моменту оголошення демобілізації. Для цього йому необхідно звернутися до територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

Від передачі транспорту на користь військових можуть бути звільнені підприємства, установи та організації, які виконують певні мобілізаційні завдання (доставляють продукти тощо).

Якщо у вас намагаються вилучити машину, посилайтеся на постанову Кабміну №1921 від 28.12.2000 року. Вона передбачає чіткий механізм та регламент вилучення транспорту. Викличте на місце слідчо-оперативну групу або зверніться до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки зі скаргою на дії осіб, які намагаються неправомірно вилучити транспорт.

Джерело auto.24tv.ua
Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти