Смертельно небезпечно: де не можна їздити на звільненій території України

Після бойових дій на місцевості часто залишаються вибухонебезпечні предмети.

Сапери кажуть, що путівці у місцях нещодавніх боїв мінувалися майже обов’язково. Тому не звертайте з асфальту на польові шляхи, якщо на них немає позначок саперів про розмінування.

Дуже часто бої точилися на автошляхах та поряд з ними. Тоді лісосмуги служили військовим і укриттям, і шляхами для непомітного переміщення. Відповідно, підрозділи часто мінували ці маршрути, щоб противник не застав їх зненацька.

Ознакою небезпеки для вас мають бути окопи, земляні укріплення, покинуті протитанкові їжаки, порушена трава, дерева та інша рослинність.

Окремо наголошуємо на небезпеці екскурсій до підбитої військової техніки – вантажівок, танків, бронемашин. Чорні плями сажі та мастила на землі – ще один характерний маркер небезпеки: це місце, де згоріла бойова машина, від якої під час вибуху в усі боки могли розлетітися боєприпаси, які не розірвалися.

Узбіччя та кювети там, де стояли блокпости. Там, де військові підрозділи стояли більш-менш тривалий час, можуть бути як заміновані стежки та предмети, так і просто загублені вибухонебезпечні боєприпаси.

Галявини, зокрема край лісу та лісосмуги, часто були місцем, де були розгорнуті вогневі позиції артилерії, де заправляли та завантажували боєприпасами танки та бронемашини. Ознаки цього – витоптаний, розритий грунт, пакувальні ящики від боєприпасів, залишки іншого військового спорядження.

Предмети на землі. Різного роду речі, у тому числі предмети цілком “мирного” призначення, можуть бути заміновані ворогом при відступі. Не чіпайте їх взагалі.

При виявленні боєприпасів та схожих на них підозрілих предметів викликайте рятувальників. Предмет треба позначити чимось яскравим, а самому відійти подалі до приїзду фахівців.Джерело auto.24tv.ua
Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти