Водіям розповіли, коли штраф за незареєстроване ГБО є правомірним

Реєстрація газобалонного обладнання в Україні є обов’язковою, для чого потрібно обов’язково звернутись до сервісного центру МВС. Перед зверненням до відповідних структур водій повинен підготувати наступний пакет документів.

– Паспорт громадянина України або ID картка (з копією);

– ІПН;

– Технічний паспорт транспортного засобу;

– Сертифікат відповідності;

– Акт приймання-передачі ТЗ під час виконання робіт;

– Свідоцтво про реєстрацію компанії-установника ГБО.

Подання документів здійснюється у строк не пізніше 10 днів з моменту встановлення ГБО, повідомляє Bigmir.

Основна складність у зборі документів полягає у дорожнечі сертифікату відповідності. Залежно від автомобіля його вартість дорівнює в середньому 3000 грн.

Після встановлення газового обладнання необхідно перереєструвати його з пакетом документів, зазначених вище. У разі, коли купується автомобіль із встановленим, але не зареєстрованим ГБО, також потрібна перереєстрація.

Якщо на авто встановлено неоформлену газову установку, штраф у разі її виявлення дорівнюватиме 340 грн. Якщо водія вдруге спіймали на неоформленому ГБО, то йому загрожує позбавлення права на водіння терміном від 3 до 6 місяців.

Факт неправомірного використання ГБО без відповідної реєстрації має бути зафіксовано у спеціальному документі. Якщо патрульний при перевірці документів не бачить вказівок у техпаспорті, що газ встановлений (а він встановлений), то поліцейський повинен скласти акт перевірки технічного стану транспортного засобу.Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти