Водіям розповіли, що перевірити в машині у спеку, щоб вона не перегрілася

Більша частина водіїв знає, що система охолодження вживаної машини багата на сюрпризи. Від проблем з опаленням до вимушеної зупинки у дорозі.

Для того, щоб не виникало таких “сюрпризів”, варто періодично заглядати під капот. Зовнішній вигляд підкапотного простору може багато що сказати водієві про стан системи охолодження, і для цього не потрібно мати особливого досвіду, повідомляють в Авто24.

Рівень антифризу. Незначне випаровування може мати місце, але якщо рідину доводиться доливати щомісяця, то це говорить про негерметичність. Місце витоку треба знайти й усунути, інакше проблема прогресуватиме і рано чи пізно двигун залишиться без охолодження.

Сліди підтікань. Вони – сигнал про те, що у цьому місці скоро відкриється водоспад і продовжувати рух стане неможливим. Пам’ятайте, що охолоджувальна рідина часто не залишає слідів витікання, оскільки швидко висихає на гарячих деталях. Радимо шукати сліди протікання охолоджувальної рідини у місцях кріплення патрубків, з’єднання шлангів, на самих шлангах.

Тріщини. Найслабкіші деталі системи охолодження – шланги, особливо якщо їх стиснути, можна побачити тріщини – спочатку неглибокі. Початок старіння пластику патрубків видають мікротріщини, які, проте, не дуже просто побачити. Шланги легко поміняти. С патрубками може бути складніше, але краще не чекати, поки вони розваляться у дорозі, і поміняти їх завчасно.

Проводка. На деяких деталях системи охолодження на виду у спостерігача можуть бути розташовані певні датчики. Проконтролюйте стан роз’ємів та дротів, що ведуть до них – саме через бруд, окислення, пошкодження ізоляції та обрів коли-небудь може перегрітись двигун.

Якщо ваша машина давно вже не нова, дотримуйтеся таких правил:

– Слідкуйте за температурою двигуна під час руху.

– За можливістю частіше контролюйте рівень антифризу в системі (зазвичай в розширювальному бачку).

– Не ігноруйте нетипові, незрозумілі прояви у “поведінці” машини: запах та незрозумілий шум з-під капота, пара в районі двигуна, неадекватна робота кліматичної установки (“пічки”). Це можуть бути симптоми проблем з герметичністю, приводом помпи та вентиляторами, перегріву двигуна, повітряних пробок у системі охолодження, тощо.

– У далекій дорозі майте в багажнику запасний антифриз або воду для доливу, у кількості не менше 1 – 2 літрів.

Варто зазаначити, що незалежно від віку машини продовжуйте дотримуватись встановленого автовиробником регламенту заміни привідних ременів, роликів, помпи та охолоджувальної рідини. Це допоможе знизити ризик несподіваної відмови двигуна у дорозі.Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти