Назвали найбезпечніше місце в автомобілі
Протягом десятиліть була думка, що найбезпечнішим місцем в автомобілі є заднє сидіння за водієм, але чи справді це так?
Аналіз наслідків лобових зіткнень, проведений Інститутом безпеки дорожнього руху (IIHS), показав, що пасажири, що сидять на задніх сидіннях автомобіля, отримують більше травм, ніж ті, хто сидить попереду. Чому так відбувається?
Думка про те, що місце за кріслом водія є найбезпечнішим при лобовому зіткненні, пояснюється головним чином технологічними причинами. Фронтальна зона зминання приймає першу хвилю удару, внаслідок чого сили, що впливають на задню частину салону, гасяться, знижуючи ризик отримання важких травм. Однак дослідження лобових зіткнень, проведене Інститутом безпеки дорожнього руху, показало, що більше половини пасажирів другого ряду отримували серйозніші травми, ніж пасажири, що сидять попереду. Це зовсім не означає, що заднє сидіння стало менш безпечним. Здебільшого це з тим, що системи пасивної безпеки пасажирів передніх крісел розвивалися швидше. До них відносяться оптимізовані змині зони, подушки безпеки, і більш досконалі механізми натягу ременів.
Чи підвищують безпеку ремені на задньому сидінні?
Дослідники у співпраці з однією з лікарень Філадельфії проаналізували дорожньо-транспортні пригоди, в яких загинули або отримали травми понад 117 осіб віком від 6 до 92 років. Всі вони під час лобового зіткнення були на задньому сидінні машини. Медичні записи показали, що деякі травми були викликані тим, що ремені безпеки чинили надто сильний тиск на грудну клітку. Однак це не було результатом використання ременів як таких, а скоріше їх застарілою конструкцією. Виявилося, що у багатьох моделях автомобілів ремені безпеки на задніх сидіннях не мають так званих обмежувачів натягу, що давно стало стандартом на передніх кріслах. Звісно, незалежно від типу ременів, пристібатися як обов’язкове, а й єдино розумне рішення.
Де найбезпечніше місце для людей похилого віку?
Літні люди насправді найбільш вразливі до травм, пов’язаних з тиском ременя безпеки. Їхні кістки більш тендітні і ламкі. Саме тому IIHS випустив рекомендації, згідно з якими пасажири похилого віку повинні сідати попереду, особливо якщо задні ремені безпеки не обладнані обмежувачем натягу.
Чому заднє сидіння є найбезпечнішим для дитини?
Правильно сконструйоване заднє сидіння має забезпечувати не лише комфорт під час поїздки, а й максимальну безпеку. Це вкрай важливо, тому що його часто використовують старші діти, які через свій ріст уже не поміщаються в дитячих автокріслах. Крім ременів безпеки, за захист пасажирів у цій зоні відповідають підголівники та крісла правильної форми. Заднє сидіння має бути міцно укріплене, мати достатню глибину та характерну поздовжню виїмку на краю, яка у разі зіткнення запобігає ковзанню пасажира вперед.
З чого робиться безпечне заднє сидіння?
Основи задніх сидінь сьогодні виробляють із спінених полімерів, що мають високу механічну міцність, у поєднанні з м’якими наповнювачами, що забезпечують високий комфорт. Технологія формування пінополіпропілену EPP дозволяє виробляти елементи сидінь із металевим підсиленням та вставками для легкої установки. Спеціально розроблені форми використовуються для досягнення потрібних параметрів усіх деталей відповідно до проекту. Завдяки своїм амортизуючим властивостям та здатності повертатися в колишню форму, EPP також використовуються у виробництві підголівників, підлокітників та дверних панелей, забезпечуючи комплексний пасивний захист пасажирів не лише на задньому сидінні.
Ремені безпеки. Конструкція та розвиток технології.
Паски безпеки були вперше застосовані в автомобілях компанії Volvo наприкінці 1970-х і згодом знайшли широке застосування у всіх сучасних транспортних засобах.
Як працює механізм ременя безпеки?
Основний механізм, що складається з еластичної стрічки, прикріпленої до пружинної котушки, дозволяє ременю автоматично розмотуватися та втягуватися під час руху пасажира. Однак у разі аварії активується механізм блокування, що врівноважує інерційну силу та запобігає різкому руху тіла вперед.
Триточкові ремені безпеки. Чим вони відрізняються і яка роль переднатягувачів?
Згодом замість двоточкових ременів безпеки стали використовувати триточкові, для захисту стегон, грудей і живота, а також додали переднатягувачі, для більш надійного затягування ременя і притискання тіла до крісла. Сьогодні найбільш популярні системи включають піротехнічні переднатягувачі, підключені до тих же датчиків, що й подушки безпеки. Однак для того, щоб така система забезпечувала ще більшу безпеку, виробники почали використовувати обмежувачі натягу, що послаблюють тиск ременя за мить після спрацювання подушок безпеки. Це дозволяє тілу вільно опуститись на подушку. Крім того, сила, з якою пристебнутий ремінь впливає на людину, була підібрана відповідно до обліку «міцності тіла», щоб запобігти пошкодженням. Пасажири задніх сидінь не захищені подушками безпеки, тому в багатьох випадках ремені безпеки в цій частині салону не зазнали такої еволюції як передні. Однак в даний час все більше автовиробників починають використовувати переднатягувачі та обмежувачі натягу ременів і на задньому сидінні (і навіть механізми, що запобігають зісковзування з крісла). Тому правильна конструкція заднього сидіння має велике значення для безпеки пасажирів.