Коробка-«автомат» почала смикатися: яких проблем у трансмісії варто чекати

З одного боку, нинішні АКПП дуже надійні. З іншого боку, ресурс АКПП, що виробляються в наш час, залишає бажати кращого. Він не тільки не безмежний, а й поклавши руку на серце досить «скромний». А тому в таких умовах дуже важливо правильно розпізнати момент між «коробку ще можна врятувати» та «коробка вже все». Перші ознаки несправностей, як правило, представлені у формі ривків, перемикань, посмикувань, запізнілих реакцій. На які проблеми всі ці симптоми можуть вказувати?

1. Фрикціони тю-тю

При будь-якому з описаних симптомів насамперед слід перевірити фрикціони, технічні вузли, що використовуються для блокування елементів планетарних рядів, на які подається тиск олії. Через перегрівання вони часто згоряють. Робити фрикціони вкрай складно, а тому найчастіше їх просто змінюють цілим блоком.

2. Гідроблок курця

Гідроблок – це така металева плита з набором клапанів, датчиків та магістральних каналів. Необхідний він для правильного розподілу тиску рідини. Багато в чому від роботи гідроблоку залежить правильність перемикання передач. Проблема в тому, що, як і багато інших механічних елементів АКПП, гідроблок схильний до природного вироблення та забруднення. Що, у свою чергу, призводить до забруднення всього масла в трансмісії. З ремонтом гідроблоку краще не зволікати.

3. Кислий соленоїд

Ще одна популярна проблема – це закислі соленоїди вже згаданого гідроблоку АКПП. Насамперед на проблеми з цими клапанами вказує поява ривків при спробі переключити передачу. Солоноїди, що погано працюють, дуже часто стають причиною інших численних поломок в автоматичній трансмісії. Ремонту соленоїди не підлягають, лише заміні.

4. Втомлені опори

Якщо трансмісія почала «пустувати», то проблеми можуть бути не тільки в ній самій. Насправді слід перевірити опори двигуна та коробки передач. Є не нульова ймовірність того, що вони не в кращому стані. За високого ступеня зносу опори породжують численні проблеми як з АКПП, так і з силовою установкою автомобіля. Закінчитися все може їх повною руйнацією і тотальним фіаско для більшості вузлів під капотом.

5. (Не) Рівень олії

Останнє за списком, але не за значенням. Не варто забувати про те, що барахлити АКПП може через недостатньо високий рівень олії. За словами фахівців, перші проблеми можуть почати з’являтися під час падіння вже на 0.5 літра щодо мінімально допустимого рівня мастила. Само собою, не можна просто залити олію. Потрібно з’ясувати, що спричинило падіння його рівня.

Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти