Водіям перерахували сім частих весняних помилок
Навесні і автомобілю, і водієві легше, ніж узимку. Але кожен сезон має свої нюанси, про які не варто забувати. Автомобільний експерт назвав сім частих весняних помилок.
Не поспішайте перевзуватися – асфальт у великих містах уже очистився від снігу та подекуди навіть підсох. Але вночі температура повітря може опускатися нижче за нуль, і вода замерзає на асфальті непомітною плівкою.
Обережно на літній гумі – нові машини завжди продаються на літній гумі. І якщо водій весною став щасливим власником нового авто, варто бути обережним. Їхати до будинку з автосалону та до сервісного центру краще вдень, коли на дорогах гарантовано не буде льоду.
Не доливайте воду в омивач – навіть якщо вдень вже стійка плюсова температура, вночі вона може опускатися нижче нуля – встигне прихопити.
Не варто забувати про калюжі – їхня глибина в низьких місцях може бути більшою, ніж улітку — через те, що крижані бар’єри по краях дороги не дають воді піти. Такі калюжі краще не проїжджати на високій швидкості: вода може потрапити в повітрозабірник, і силовий агрегат отримає гідроудар. Крім того, дорожнє покриття під водою може бути зруйноване після зими ще сильніше, що спричинить пошкодження шин та підвіски.
Варто відвідати автомийку – навесні, коли на машині є багато зимових реагентів, потрібно його помити. Бажано кілька разів. Таким чином, видаляться з кузова речовини, що прискорюють корозію. А ось з миттям двигуна поспішати не варто. Найкраще дочекатися теплих літніх днів.
Необхідно бути уважним під час руху, оскільки навесні частішають випадки ДТП з тваринами. У багатьох розпочинаються сезонні міграції, шляхи яких перетинають автомобільні дороги. І майже завжди тварини переходять дороги вночі.
Не порушуйте ПДР – Після зими розмітка на дорозі стає малопомітною. Але це не знімає із водіїв відповідальності за порушення правил дорожнього руху.