Буде гірше: що не можна робити водіям під час виписування штрафу поліцією

Адміністративні штрафи є найпоширенішим видом покарання для українських водіїв за порушення ПДР. Причому, від отримання стягнення не застрахований практично ніхто, оскільки нарватися на нього можна як через неуважність, так і через банальний збіг обставин. Водночас деякі вчинки автомобілістів можуть погіршити ситуацію. Юристи вказали на одну річ, яку робити під час виписування штрафу категорично не можна.

Зокрема, багато водіїв у такій ситуації прагнуть всіляко уникнути покарання за допомогою якихось «хитрощів», включно з відмовою отримувати копію постанови про притягнення до адміністративної відповідальності. Мовляв, раз не отримував документ і не поставив за це підпис, отже, і не брав участі в розгляді справи по суті. Відповідно – нібито можна звалити все на те, що поліцейський сам там щось понаписував і водія не поінформував про це.

На ділі ж інспектор навіть не наполягатиме на отриманні порушником копії постанови, а в документі просто вкаже, що той відмовився від її вручення. І тут для водія, як пояснюють юристи, починаються реальні проблеми. Адже як для оскарження дій поліції, так і для оплати штрафу йому потрібні відповідні вихідні дані, які є тільки в постанові. На все про все у нього 10 і 15 днів відповідно.

Пропустивши ці строки, керманич позбавляє себе права на оскарження, а також ризикує отримати проблеми з виконавчою службою, яка почне процес примусового стягнення штрафу в двократному розмірі, зокрема шляхом блокування банківських рахунків і арешту майна.

Джерело Дорожній адвокат
Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти