Адвокат назвав чотири підступні запитання поліції, на які водіям краще не відповідати

Відомий український адвокат Роман Симутін попередив водіїв про можливі негативні наслідки надмірної балакучості під час спілкування зі співробітниками поліції під час зупинки транспортного засобу. Юрист назвав чотири підступні запитання, які полюбляють ставити керманичам інспектори в таких ситуаціях.

Питання про здоров’я і самопочуття:
Якщо ви вважаєте, що поліцейський піклується про вас, не поспішайте зачаровуватися. Найімовірніше, ваша відповідь йому потрібна, щоб згодом використати її проти вас. Якщо скажете, що відчуваєте слабкість, хворобливість і втому, це можуть трактувати як непрямі ознаки алкогольного або наркотичного сп’яніння. Будьте готові після цього пройти відповідний тест.

Учора вживали алкоголь?
Поліцейські нерідко спеціально запитують, чи вживав водій спиртне напередодні. Багато автомобілістів, не бачачи в цьому нічого незаконного, відповідають ствердно. Насправді алкоголь в організмі може бути присутнім у заборонених дозах до доби. Тому знову-таки доведеться здавати тест.

З автомобіля вийдете?
Під час зупинки автомобіля водій не зобов’язаний виходити з салону, щоб поспілкуватися з інспектором, пред’явити документи, ознайомитися з доказами порушення і навіть пройти тест на алкоголь. У таких випадках краще одразу запитати у поліцейського, чи є його слова вимогою і на чому вона ґрунтується. Законні вимоги патрульного доведеться виконувати. Якщо це просто його примха – ні.

Куди поспішаєте?
Зазвичай так поліцейські хитро підводять водія під визнання провини в порушенні швидкісного режиму. Вестися на цей прийом не варто, говорити, що кудись поспішали – теж. Краще відразу сказати, що рухалися в межах допустимої швидкості, а якщо патрульний стверджує протилежне – попросіть надати докази.

Джерело РБК-Україна
Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти