Чи можна змішувати моторні оливи різних марок в двигуні автомобіля
Рано чи пізно будь-який автомобіліст стикається з необхідністю доливання моторної оливи в двигун. У такій ситуації часто виникає думка поповнити запаси лубриканту в автомобілі за рахунок наявного під рукою мастила, відмінної марки від тієї, що використовувалася раніше. Мовляв, яка різниця, яку оливу використовувати. Але чи справді це не має значення і що буде, якщо змішати оливи різних марок? Відповідь на ці запитання дали експерти «РБК-Україна».
Читайте також:
Новий «зимовий» штраф для водіїв: що пропонують у Раді
Інакше втратите права: не сідайте за кермо автомобіля після прийому цих ліків
Синій дим із вихлопної труби: чому досвідчені водії панічно його бояться
Насамперед варто розуміти, що сьогодні моторні оливи діляться на мінеральні та синтетичні, мають різну специфікацію за якістю та в’язкістю. Тому змішування різних видів лубриканта однозначно не є гарною ідеєю. У деяких випадках присадки, які додають у мастило, під час змішування між собою знижують ефективність масла. Тобто, додавши до однієї олії іншу, ви доб’єтеся того, що жодна з них не виконуватиме свою функцію.
При цьому важливо відзначити, що під час заміни моторної оливи частина старого мастила обов’язково залишається в системі та практично завжди змішується з новим лубрікантом. У зв’язку з цим виробники висувають до свого продукту такі вимоги, щоб він був сумісний з іншими видами мастила за незначного змішування.
Однак все одно допускати змішування різних олив у великих обсягах допускати, звісно ж, не варто. Винятком може бути крайня необхідність. Наприклад, коли нестача оливи виявилася в дорозі, а під рукою не виявилося мастила відповідної марки. У такій ситуації будь-яке мастило буде кращим, ніж його відсутність, але варто пам’ятати, що по приїзду додому або на СТО лубрикант доведеться замінити повністю.