Вісім ненадійних японських «автоматів», яких варто уникати автомобілістам

Японський автопром вважається зразком у плані випуску надійної продукції. Однак є і у місцевих виробників історії невдач. На ринку представлено цілу низку тамтешніх автоматичних коробок перемикання передач, які можуть стати справжнім кошмаром для водія. Видання MMR звернуло увагу на вісім найгірших із них.

1. Jatco JR507A/RE5R05/JR507E
П’ятиступінчаста АКПП Jatco використовувалася з 2000 до 2018 року на моделях Nissan, Infiniti і Suzuki. Вона проектувалася для роботи з потужними моторами, але не справлялася з перегрівом у важких умовах експлуатації. Основні проблеми стосуються гідротрансформатора і соленоїдів, які виходять з ладу при високих навантаженнях.

2. Aisin TF60/TF80
Шестиступінчасту коробку Aisin, що дебютувала в 2001 році, встановлювали на такі моделі, як Volvo S60, Opel Astra і Audi. Головні вразливі місця цієї трансмісії – гідроблок і підвищена чутливість до якості масла. Регулярна заміна трансмісійної рідини кожні 50 000-60 000 км – це не рекомендація, а необхідність.

Проблеми з’являються через забруднення оливи, що спричиняє збої в перемиканні передач і передчасний знос вузлів.

3. Aisin U660
Коробка U660 від Aisin, що широко застосовується на Toyota Camry, RAV4, Avensis і Lexus ES 350, страждає від конструктивних недоліків підшипника. Згодом він починає люфтити, викликаючи вібрації, які можуть зруйнувати корпус трансмісії, якщо вчасно не усунути проблему.

Крім того, слабке місце – маточина гідротрансформатора, ремонт якої потребує значних вкладень.

4. Jatco CVT7 (RE0F11A)
Ця безступінчаста трансмісія використовується в компактних моделях Nissan, зокрема Note і Micra. Незважаючи на компактність і ефективність, вона страждає від зносу ременя варіатора і недостатньої надійності гідроблока.

Проблеми починаються вже на пробігу близько 100 000 км, якщо нехтувати обслуговуванням.

5. Toyota K310/K311
Ці варіатори встановлювалися на Toyota Corolla, Yaris і RAV4. Їхня головна проблема – перегрів, особливо в умовах інтенсивного руху або на довгих підйомах. Проблеми призводять до прискореного зносу ременя і шківів.

Для продовження терміну служби важливо встановити додатковий радіатор охолодження трансмісійної рідини.

6. Mitsubishi INVECS-II
Використовувана в Mitsubishi Pajero Sport та інших моделях, ця чотириступінчаста трансмісія страждає від проблем з гідротрансформатором і зносом фрикційних накладок. Особливо це помітно на автомобілях з великими пробігами.

Регулярна заміна оливи може продовжити термін служби, але не вирішує всіх конструктивних недоліків.

7. Subaru Lineartronic TR580/TR690
Варіатори Lineartronic від Subaru, що встановлюються на Forester, Outback і Impreza, показали себе ненадійними при інтенсивній експлуатації. Проблеми пов’язані з передчасним зносом ременя і ослабленням підшипників.

Невеликий люфт з часом перетворюється на значний шум, а ремонт цих коробок обходиться дуже дорого.

8. Honda CVT (Multimatic S)
Варіатор від Honda, який використовується на моделях Fit і Civic, часто підводить власників у разі несвоєчасної заміни масла. Головні проблеми пов’язані з гідроблоком і перегрівом, що призводить до ривків при перемиканні передач.

Своєчасне технічне обслуговування допомагає мінімізувати проблеми, але не гарантує їх повної відсутності.

Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти