Можете втратити права: після яких ліків водіям не можна сідати за кермо

Якщо ви керуєте автомобілем, ви маєте бути максимально сконцентровані та готові реагувати на будь-які екстрені ситуації на дорозі. Прийом деяких лікарських засобів може негативно позначитися на стані водія. Саме тому їх вживання заборонено нарівні з алкоголем і наркотиками. Багато автомобілістів не знають, але навіть нешкідливі на перший погляд препарати можуть призвести до позбавлення водійських прав.

Читайте також:

Автоінструктор розкрив секрет плавної їзди на «механіці»

В Україні посилять покарання для водіїв за одне поширене порушення

Зокрема, фахівці звертають увагу, що сідати за кермо не можна після заспокійливих препаратів і транквілізаторів, препаратів від розладу шлунково-кишкового тракту з лоперамідом, очних крапель з атропіном, засобів від заколисування і стимуляторів ЦНС, а також деяких препаратів від кашлю та застуди, які викликають сонливість.

Рекомендується перед прийомом лікарських засобів консультуватися з лікарем, зокрема в частині можливості керування автомобілем під їх впливом. Крім того, в кожній інструкції до такого препарату мають бути відповідні протипоказання, ігнорувати які категорично не можна.

Як відомо, за керування транспортним засобом під впливом медичних препаратів, що знижують концентрацію та швидкість реакції водія передбачено штраф 17 000 гривень і позбавлення прав на рік.

Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти