Їзда на дизелі в мороз: два симптоми загустіння палива в двигуні

Як відомо, дизельне пальне має властивість загусати в мороз через наявність у ньому парафінових частинок, які злипаються за низьких температур і утворюють осад. Це створює проблеми в роботі двигуна, паливної системи і загалом автомобіля. Важливо вміти вчасно розпізнати проблему, щоб не доводити до серйозних несправностей. У зв’язку з цим експерти виділили два ключові симптоми гелеутворення палива.

Читайте також:

Скільки часу не можна сідати за кермо після застілля і як швидше протверезіти

Як взимку безпечно зупинити машину, у якої відмовили гальма

Навіщо потрібен «плавник» на даху автомобіля: багато хто цього не знає

Труднощі із запуском двигуна
Загусле паливо забиває фільтри і паливопроводи. Таке часто відбувається, якщо машина зберігається на вулиці з напівпорожнім баком. Усередині накопичується конденсат, який прискорює процес гелеутворення. Все це призводить до проблем із запуском мотора.

Зниження продуктивності
Навіть якщо двигун запустився, загусле паливо погано циркулює системою, що призводить до падіння потужності. Помітити це можна через низьку динаміку або труднощі з буксируванням вантажів.

Щоб запобігти проблемі, варто використовувати в морози тільки зимове ДП, а також тримати паливний бак повним і, за необхідності, використовувати спеціальні присадки.

Якщо паливо вже загусло, то варто відігріти машину в теплому гаражі, використовувати спеціальні антигелеві присадки. Рекомендується замінити паливний фільтр, який активно забивається після гелеутворення.

Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти