Патрульний розкрив, як поліція виявляє водіїв із похміллям

Як відомо, в Україні нетверезе водіння є одним із найгрубіших порушень ПДР і карається штрафом у розмірі від 17 000 до 51 000 гривень із позбавленням прав від року до 10 років залежно від повторності та обставин правопорушення.
Читайте також:
Патрульний розповів, як поліція вираховує автомобілі з несправностями
Як уникнути евакуації автомобіля: назвали три хитрих прийоми
Водночас отримати покарання за «п’яну їзду» сьогодні можуть не лише водії, які сіли за кермо після застілля, а й ті, хто вживав спиртне напередодні. Адже для оформлення протоколу достатньо, щоб алкотестер показав наявність від 0,2 проміле алкоголю в організмі – прикордонне значення, яке інколи фіксується навіть після розпивання безалкогольного пива чи вживання інших продуктів, багатих на ферменти.
Досвідчений патрульний розповів, за якими ознаками його колеги виявляють на дорозі водіїв, які сіли за кермо на ранок після п’янки. За його словами, з похмілля багато хто просто забуває ввімкнути денні ходові вогні або світло фар. Також вони їдуть часом занадто повільно або маневрують між смугами.
Загалом повільна реакція на навколишнє оточення дуже сильно видає «похмільних» водіїв – вони останніми реагують на світлофори або скорочення дистанції. Нерідко п’яних керманичів видає їзда в сонцезахисних окулярах або запітнілі зсередини вікна. Часто у таких автомобілістів у холодну погоду і зовсім опущене скло в авто, оскільки їм не вистачає свіжого повітря.
Іноді такі водії не їдуть повільно, а навпаки – застосовують вкрай агресивну манеру водіння з різкими прискореннями, гальмуваннями і перестроюваннями.
У разі зупинки автомобіля з керманичем, який пив напередодні, його поведінка може бути знервованою та переляканою. Водій буде ретельно приховувати своє дихання і намагатиметься не надто активно розмовляти, щоб інспектор не відчув перегару. Також нерідко автомобілісти намагаються замаскувати запах, використовуючи жувальну гумку або навіть цибулю з часником.