Як скоро після застілля можна сідати за кермо: відповідь токсикологів

Нерідко українські автомобілісти стикаються з ситуацією, коли незабаром після застілля їм доводиться сідати за кермо. Проблема в тому, що до того моменту алкоголь з організму може не «вивітритися», що при першій же зупинці авто поліцією призведе до величезного штрафу і позбавлення прав. Видання Auto-Swiat поспілкувалося з фахівцями-токсикологами і з’ясувало, скільки потрібно часу, щоб протверезіти і законно сісти за кермо.
Підступність алкоголю: коли здається, що тверезий
Ключова проблема, пояснюють експерти, полягає в тому, що багато водіїв не відчувають симптомів сп’яніння, а тому вважають, що вже готові вирушати в дорогу. Випивши навіть кілька чарок горілки, деякі автомобілісти відчувають себе абсолютно тверезими, проте алкотестер буде іншої думки. Як відомо, для притягнення водія до відповідальності за ст.130 КУпАП, що передбачає штраф від 17 000 гривень і позбавлення прав на строк від 1 року, достатньо наявності в організмі 0,2 проміле алкоголю.
Математика протверезіння
Дослідження показують, що в середньому алкоголь виводиться з організму зі швидкістю приблизно 0,2 проміле на годину. Тобто, якщо ви випили півлітра пива, то доведеться почекати близько 3 годин. На «розчинення» чарки горілки (50 мл) піде не менше години, а «перетравити» пляшку вина (0,7 л) дорослий чоловік зможе за 8-10 годин.
Однак важливо розуміти, що багато що залежить від таких факторів, як вага, стать, вік і стан печінки. Також великий вплив на ці процеси має закуска. Як відомо, при рясному вживанні жирної їжі людина п’яніє повільніше, але і процес протверезіння відбувається набагато довше.
Єдине правильне рішення
Гарантовано дізнатися, чи дозволено вам сідати за кермо або ще зарано, можна тільки шляхом проходження обстеження на алкотестері. Якщо ви регулярно чергуєте розпивання спиртного з керуванням автомобілем, варто задуматися про придбання даного приладу.