Навіть якщо не було ДТП: за що водіїв в Україні можуть позбавити прав чи виписати штраф 1,5 тисячі
Водіям нагадують, що за створення аварійної ситуації під час руху можуть і оштрафувати, і позбавити водійських прав. Навіть якщо ДТП не трапилося, небезпека його виникнення була, інформує bigmir.auto.
Що саме мається на увазі під “створенням аварійної ситуації”? Ось ту є декілька нюансів. І мабуть основний з них, що для визначення статті аварійної ситуації використовується суб’єктивна думка поліцейського, так для одних водіїв перетин подвійної суцільної смогу можуть записати в “порушення правил розмітки”, а для інших в “створення аварійної ситуації”.
В той же час у частині 4 ст. 122 КУпАП визначення аварійної ситуації пояснюється так:
“Аварійна обстановка – це ситуація, при якій інші учасники дорожнього руху були змушені різко змінити швидкість, напрямок руху або вжити інших заходів для забезпечення особистої безпеки або безпеки інших громадян, підтверджених фактичними даними, а саме: поясненнями особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, яка потерпіла, свідків, показаннями технічних приладів та засобів фото- та відеоспостереження та іншими документами”.
Згідно з законодавством, патрульному треба мати свідка чи запис із камери, які підтвердять створення аварійної ситуації на дорозі. Якщо ж поліцейський звинувачує водія без доказів, то справу нескладно виграти в суді.
Також, у ст. 251 КУпАП передбачено, що за відсутності показань потерпілого, свідків чи матеріалів фото/відеофіксації довести провину водія у створенні аварійної ситуації неможливо
Найпоширеніші порушення, які можуть спричинити аварійну ситуацію:
– перевищення швидкості;
– порушення вимог знаків та розмітки;
– проїзд на червоний сигнал світлофора;
– порушення правил перевезення вантажів; буксирування транспортних засобів;
– порушення правил зупинки, стоянки;
– порушення правил проїзду пішохідних переходів;
– порушення правил проїзду перехресть;
– порушення правил обгону та зустрічного роз’їзду;
– порушення правил навчальної їзди;
– неперевага у русі поліції, швидкої чи пожежної
Покарання у вигляді штрафа за створення аварійної ситуації, згідно з ч.5 ст.122 КУпАП, становить 1445 грн. Або суд може призначити покарання у вигляді позбавлення права керування від шести місяців до одного року.