В Україні хочуть посилити кримінальну відповідальність за ДТП

У Верховній Раді було зареєстровано три законопроекти, за допомогою яких пропонують посилити кримінальну відповідальність за скоєння дорожньо-транспортних пригод (ДТП) з летальним кінцем та тяжкими травмами.

Основний законопроект №6240 “Про внесення змін до статей 286 та 286-1 Кримінального кодексу України про посилення відповідальності за порушення правил безпеки дорожнього руху, що спричинило загибель людей передбачає позбавлення волі від 5 до 8 років (зараз від 3 до 8 років) з позбавленням права керувати транспортними засобами терміном від 3 до 5 років (зараз до 3 років) За порушення правил дорожнього руху з кількома загиблими з вини порушника – від 8 до 12 років (зараз від 5 до 10 років) з позбавленням права керувати транспортним засобом довічно. За скоєння ДТП у стані алкогольного або наркотичного сп’яніння, що спричинило смерть, пропонується садити у в’язницю на строк від 8 до 12 років (зараз від 5 до 10 років) і відбирати права водія назавжди, а якщо жертв більше – від 12 до 15 років (зараз від 7 до 12 років), і теж без права коли-небудь сісти за кермо.

Альтернативний законопроект №6240-1 має ідентичну назву: “Про внесення змін до статей 286 та 286-1 Кримінального кодексу України про посилення відповідальності за порушення правил безпеки дорожнього руху передбачає від 7 до 12 років в’язниці (з позбавленням права керувати транспортними засобами строком від 5 до 7 років) якщо в аварії загинула людина або отримала важкі травми.

Є ще один законопроект: №6240-2 “Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за кримінальні правопорушення проти безпеки руху та експлуатації транспорту: за порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатацію транспорту, що спричинило смерть або тяжкі тілесні ушкодження, передбачається позбавлення волі терміном від 5 до 8 років із позбавленням права керувати транспортним засобом на 5 років.

За десять місяців 2021 року в Україні сталося 154 480 аварій на дорогах, внаслідок яких загинуло 2 592 особи, а 24 905 постраждалим знадобилася допомога медиків. Зростання аварійності за 10 місяців поточного року склало 13,9%.


Джерело auto.24tv.ua
Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти