В Україні ажіотаж щодо розмитнення авто на єврономерах
Заробіток для брокерів та проблеми для українців – ось як говорять про новий закон, що посилює відповідальність за їзду на “євробляхах”.
“У мене ви 60-ті десь у черзі на розмитнення автівки… Коли руки дійдуть – не знаю!” – таку відповідь отримала знайома одного з журналістів видання, коли та зателефонувала до брокера з проханням розмитники автівку на єврономерах.
Загалом закарпатці скаржаться: що з тими євробляхами робити – невідомо. “Я буду розмитнювати, бо іншого вибору не маю, – розповів Іван з Великого Березного, який буквально місяць тому придбав Ауді А4. – Не встиг покататися (Сміється. – Авт.). Машина 2000 року випуску, на спідометрі 280 тисяч, але вона буквально в ідеальному стані. Я купив її за 2100 доларів. Так, зараз мені треба буде ще десь стільки викласти за розмитнення, але навіть за чотири тисячі такого легковика я тут не куплю”.
Ще один ужгородець Василь каже, що за 2 тисячі доларів чотири роки тому купив автівку марки “Рено”. Зараз, щоб розмитнити машину майже 20-річного віку, треба буде викласти стільки ж, за скільки купив. Та чи є сенс? “Я її вижену за кордон і там лишу, нема сенсу за неї стільки платити…”, – сказав Василь.
Дизайнер Марія рік тому придбала Мерседес, на спідометрі всього 1600 км, рік випуску 2008. Дала за машину 3,5 тис доларів. Зараз, каже, опинилася в ситуації, коли або пішки ходити, і тоді нічого не встигатиме, або таксі винаймати, тоді всі заробітки підуть на оплату служби. “Подзвонила ще минулого тижня до одного знайомого брокера, то він мені навіть приблизно не зміг сказати, коли зможе зайнятися моєю машиною. Сказав, що я в черзі десь за півсотню… А інший брокер, якого мені теж дали телефон, навіть слухавку не бере, напевно, такий зайнятий…
Те, що є проблеми з чергами, до речі, підтверджують і високопосадовці. Так, Голова підкомітету з питань митної справи комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики Тетяна Острікова заявила, що в Україні провалена роз’яснювальна робота щодо правил розмитнення авто на єврономерах і цей процес йде повільно. Про це вона сказала під час погоджувальної ради у понеділок, пише Українська правда. За її словами, за тиждень було розмитнено близько 74 авто з іноземною реєстрацією. “Наразі немає належної роз’яснювальної політики і тому люди не розуміють, хто і як має в’їжджати, які документи необхідні для розмитнення та інше”, – сказала нардеп.
Острікова додала, що якщо не буде проведена належна роз’яснювальна робота і люди не встигнуть розмитнити свої авто у пільговий період, то доведеться ставити питання про його продовження.
Нагадаємо, 25 листопада набули чинності закони №8487 та №8488, які легалізують ввезені з порушенням митного та податкового законодавства автомобілі з європейськими номерами. Один з них передбачає зміну формули розрахунку акцизу на розмитнення авто, який буде зменшений. Другий — посилює відповідальність за порушення митних правил, зокрема, осіб, які ввозять в Україну авто в режимі транзиту або в режимі тимчасового ввезення.
Джерело: uzhgorod.net.ua