Коли електромобілі зрівняються в ціні зі звичайними авто: назвали точну дату

До 2023 року ціна кожної кіловат-години (1 кВт⋅год) в батареї нового електромобіля знизиться до 101 долара. Це та ціна, за якої автовиробники будуть мати можливість продавати електромобілі для масового ринку за тією ж ціною, що і зіставні автомобілі з ДВС, кажуть експерти на підставі власного аналізу ринку акумуляторних батарей.

Вони кажуть, що багато чого буде залежати від конкретного автовиробника і від географії, але цей термін можна вважати початком тенденції.

У 2010 році літій-іонні батареї коштували 1100 доларів за кіловат-годину, а до 2020 року впали в ціні на 89%, до 137 доларів за кіловат-годину. До 2023 року ціни впритул наблизяться до позначки 100 доларів за кіловат-годину. Вже зараз такі батареї існують – батареї для електробусів в Китаї коштують навіть менше 100 доларів за кіловат-годину, хоча в середньому по країні ціни трохи вище – 105 доларів / кВт⋅год. Однак, що з таким рівнем Піднебесна вже зараз майже готова до повного переходу на електромобілі, якщо вірити логіці експертів.

Ціни на батареї продовжать падати – електромобілі стають привабливими і за характеристиками, і по дизайну. Крім того, зниження сприяють переходу на нові хімічні склади, застосування твердотільних елементів і скорочення виробничих витрат. Експерти прогнозують, що до 2030 року батареї будуть коштувати близько 58 доларів / кВт⋅год, що зробить електромобілі набагато вигіднішими по відношенню до бензинових і дизельних машин.

Читайте також: Стало відомо, чому японці змінюють моторне мастило в авто кожні 5 тисяч кілометрів


Джерело sud.ua
Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти