В Україні хочуть ввести новий порядок отримання водійських прав: що змінять зі здачею іспитів

Для українців планується введення нового порядку отримання водійських прав, передає «Твоя МАШИНА».

Новації запропоновані проектом постанови КМУ про внесення змін до «Положення про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами».

Також буде введено новий порядок прийому практичного іспиту для категорій B, C1, С, D1 і D. Тепер замість двох етапів залишиться тільки один, де проводиться їзда в умовах реального дорожнього руху.

Для категорій A, A1, B1 залишать тільки іспит на майданчику. А в разі категорій ВЕ, С1Е, СЕ, D1E, DE змін не буде – так і залишиться двоетапний екзамен. Але на майданчику буде проходити тільки парковка, а інші елементи будуть відпрацьовуватися в умовах сьогодення трафіку.

При цьому термін дійсності теоретичного іспиту збільшиться до 2 років. Протягом цього часу можна буде здати практичний іспит.

Також стане легше отримати вищі категорії завдяки спрощеним умовам. Тепер водієві не треба підтверджувати стаж водіння. У нинішніх вимогах для отримання вищої категорії досвід водіння повинен бути не менше року. За новими правилами планується прибрати норму про досвід і видавати посвідчення водія тільки на основі іспиту в МВС.

Читайте також: Важливе правило, як перестроюватися на засніженій трасі, щоб не занесло


Джерело apostrophe.ua
Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти